Logo Odalsnytt
  Del på Facebook Tips en venn pÃ¥ epost  
     
 

Grand Island til Audunbakken

 
   
02.02.2010 15:45
 
 
 
 
     
  – Endelig! De var som kjent booket til Audunbakken i 2006, men grunnet et uhell med en finger, måtte de melde avbud. Nå i dag, fire år senere, er vi derfor veldig glade for at gutta på nytt er booket til Audunbakken, sier Audun Hansen.


Grand Island var et ferskt og meget lovende band med debutplata på vei i 2006. Fire år senere har de sluppet tre solide plater, spilt haugevis med konserter her hjemme og i det store utland, blant annet på festivalene South by Southwest i USA og Eurosonic i Nederland. De har også blitt nominert til Spellemannpris og Alarmapris.

– De har enkelt og greit blitt så store som vi i Audunbakken trodde i 2006. Nå har de akkurat sluppet sitt etterlengtede nye album "Songs from Östra Knoll 1:22", hvor Janove Ottesen fra Kaizers Orchestra, Steven Wilson fra Superfamily og Jørgen Munkeby fra Shining bidrar, sier Audun.

Singelen ”Angelila” har allerede ligget lenge på A-lista på NRK P3, og nå i februar drar de på norgesturne og innleder den med fire oppvarmingsjobber for Kaizers Orchestra.

For de som ikke har hørt Grand Island før, gir Audun følgende innføringskurs: Energisk og en skitten hybrid laget av hardsoul-bluegrass-disco, rocknroll og sørlig indie. Svovelvokal, tunge orgler, banjofingre fra 76, ørkenbass og storbytrommer. Bandet har en fot i vestkyst glamorama og den andre i Georgia.

Lørdag 7. august kommer de ut til de dype skoger i Odalen og Audunbakken.

– Vi vet det det blir bra. Grand Island live er en fest, og kombinert med Audunbakkens intime og særegne omgivelser blir det en uslåelig kombinasjon som man ikke oppleverer så mange andre steder, sier Audun.

Audunbakken 2010 finner sted 7. og 8. august. 

 
     
post@odalsportalen.noAnsv. utgiver: Odal SparebankWebredaktør: Gunnar Nygård, Publikant DA