![]() |
|
|
|||
Populære basardager
|
|||
| Av Gunnar Nygård | 13.03.2010 00:17 |
|||
![]() |
|||
| Arne Kjølstad, Finn Martinsen og Håkon Tjernsli konstaterer at årets basar er godt i gang. Loddselgere er sanitetsdamene (f.v.) Kirsten Bratli, Liv Glomsås og Tove Klokkerud. | |||
|
Har du bruk for 10 tonn pukkstein? Da bør du stikke innom basaren på Oppstad grendehus i helga. Lasset er nemlig en av de nærmere 230 gevinstene som loddes ut. Det er åttende året på rad at det aktive grendeutvalget på Oppstadbakken inviterer til basardager. Åpningen fredag kveld var godt besøkt, og det ble riktig god stemning anført av den unge sangerinnen Tiril Hognestad akkompagnert av sin bestefar, trekkspillvirtuosen Arne Knapperholen. Lederen i grendeutvalget, Finn Martinsen, forteller at basaren opp gjennom årene har innbrakt nærmere en kvart million kroner. Pengene er brukt til oppussing av grendehuset. – Det blir offisiell åpning av det «nye» grendehuset 12. juni. Det gjenstår bare litt arbeid ute. Blant annet skal vi opparbeide en skikkelig parkeringsplass nord for huset, sier Finn.
Stor aktivitet, tilbud til alle Det er Håkon Tjernsli som har hovedansvaret for å skaffe gevinster til basaren. – Det er er bare moro. Både firmaer og private er flinke til å gi. Vi får gevinster fra hele Odalen og også fra Kongsvinger, sier han. Grendeutvalget er inne i en svært aktiv periode. Det arbeider blant annet med å få etablert en barnehage, og de vil gjerne ha tomter å tilby. Trafikken på fylkesveg 24 er stor og bekymringsfull, og gang- og sykkelveger står på arbeidsplanen framover. Basardagene fortsetter lørdag og søndag, og hovedtrekningen vil finne sted ved 19-tida søndag kveld. Lørdag er det Vinger og Odal toraderlag som står for undeholdningen, og søndag er det tradisjonen tro Sør-Odal skolekor som står på scenen.
Egen nettside |
|||
![]() |
|||
| Tiril Hognestad og bestefar Arne Knapperholen er populære underholdere på Oppstad grendelags arrangementer. | |||
| post@odalsportalen.no Ansv. utgiver: Odal Sparebank Webredaktør: Gunnar Nygård, Publikant DA |