Logo Odalsnytt
  Del på Facebook Tips en venn pÃ¥ epost  
     
 

Jubileumsutstilling
i Spiksetsvingen

 
   
11.03.2010 11:45
 
 
 
 
  Årets utstillere i Spiksetsvingen: Fra venstre Jorunn Dahl, Turid Rundén, Marianne Braaten Wold, Trude Elstad og Liv Aanerud.  
       
  Turid Rundén og Liv Aanerud feirer i år 10-årsjubileum som utstillere i Spiksetsvingen 30 på Skarnes. I år har de invitert med seg Trude Elstad, Marianne Braaten Wold og Jorunn Dahl.

Trude Elstad samler ideer, klipper og limer, og lager skisser som kan brukes videre i collager. Ved å male på MDF-plater kan hun få fram det malerisk stofflige ved å legge på mange lag med maling, for så å pusse ned og hente opp figurer og fantasier som gjemmer seg i malingslagene.

Marianne Braaten Wold er ei syglad og miljøbevisst småbarnsmor som designer og syr barneklær av gjenbrukstekstiler. Avlagte gardiner, duker, klær og ullpledd får nytt liv som barneklær ingen har maken til.

Turid Rundén, Liv Aanerud, Jorunn Dahl og Tone Aanerud stiller ut malerier i akvareller, mixed media, acryl og olje.

Utstillingen i Spiksetsvingen 30 er åpen fredag 12.mars kl. 18.00 - 21.00, lørdag 13. og søndag 14.mars kl. 12.00 - 17.00. SE KART

 
     
post@odalsportalen.noAnsv. utgiver: Odal SparebankWebredaktør: Gunnar Nygård, Publikant DA