Logo Odalsnytt
  Del på Facebook Tips en venn pÃ¥ epost  
     
 

Trivelig moteshow
med hornmusikken

 
   
Av Gunnar Nygård  |  26.04.2012 00:10
 
 
   
  Vårens antrekk for kvinner med gifteplaner.
 
 
 
Ung og dyktig modell: Mali Fjeld Stenerud.
Sjarmerende og flinke konferansierer: Ingrid Føsker (t.v.) og Ingvild Holth.
Elegant og korrekt antrukket syklist på podiet: Lasse Ringkilen.
Så vet vi hva slags antrekk vi skal iføre oss utover våren og sommeren. Under motevisningen som Nord-Odal Hornmusikk arrangerte i Milepelen tirsdag kveld fikk vi et godt innblikk i hva som passer til både fritid og fest.

Godt og befriende var det også å kunne konstatere at våre lokale modeller klarte seg utmerket på «catwalken» med sine normale kropper og ujålete framtoning.

Hornmusikkens egne modeller, Øygunn Bunes og Harald Moen ble behørig oppstæsjet og fremsto som «nye» i flere kreasjoner.

Ekstra morsomt var det at to ungjenter ledet hele showet. Ingrid Føsker og Ingvild Holth debuterte som konferansierer og klarte jobben med glans.

Det ble vist klær fra Queen Brudesalong, Ukkestad Sko og Klær, Modo Meo, Odal Sykkel, Ski og Fiske samt Fjellrypa.

I tillegg deltok Linas håndarbeidsbu, Nipro og Marihøna med utstillinger, og
Blomsterdekoratøren med våroppsatser.

Selvsagt bidro hornmusikken med det de kan best under ledelse av dirigent Michael Antrobus.

Avslutningsvis var korpsleder Harald raus med såvel ros som roser: konferansierer, dirigent, lys- og lysmester Ola Trøftmoen og ikke minst «the grand old lady» i Nord-Odals klesbransje, Liv Nybakk, fikk en rose med seg hjem etter forestillingen.

 

 
     
post@odalsportalen.noAnsv. utgiver: Odal SparebankWebredaktør: Gunnar Nygård, Publikant DA